O firmě

Firma byla založena v roce 1993 panem Antonínem Staňkem, jako rodinná firma. V té době se zabývala zakázkovou výrobou interiérů a výrobou postelového kování. Během svého působení firma neustále rostla, v dnešní době disponuje dvěma moderně technologicky vybavenými provozy a nabízí práci pro více jak 120 zaměstnanců.

V roce 1997 byla vybudována lakovna s technologií práškových barev. V průběhu následujících let přibyly další výrobní technologie – řezání laserem profilů a plechů, CNC ohýbání, CNC vysekávání, CNC řezání, CNC obrábění, robotické svařování, tryskání apod. Dále nabízíme lakování větších celků v mokré lakovně a výrobu komponentů pro kolejová vozidla s osvědčením dle příslušných certifikačních požadavků. Z dalších nosných výrobních programů je třeba zmínit výrobu strojních a mechanických částí paletizační a manipulační techniky pro firmu Teramex Trading s.r.o., Hustopeče.

V roce 2003 byla zahájena výroba tryskacích zařízení s metacími koly, projektovaných vlastním konstrukčním oddělením. Nabídka tryskacích zařízení je neustále rozšiřována, jak v typech strojů, tak ve velikosti a jejich provedení.

V roce 2004 přešla firma na společnost s ručením omezeným a změnila název na Kovo Staněk, s.r.o.

V roce 2012 byla zrekonstruována provozovna v Kloboukách u Brna, kam byla přesunuta výroba komponentů pro kolejová vozidla a výrobků z hliníku a nerezi.

Výrobky dodáváme nejen na tuzemský trh, ale také do zahraničí – Německa, Rakouska, Slovenska, a jiných evropských zemí a také na východní trh. Vývoz tvoří zhruba 40 % z celkového obratu firmy.